albatlanta
Home | Sign In

  Our Menu:
 • Appetizer-Antipasta
 • Soup-Sup
 • Meze
 • Salad-Sallata
 • Main dish-Pjata I
 • Pastry-Brumera
 • Pie-Byrek
 • Chicken-Pula
 • Vegetable-Zarzavate
 • Special-Speciale
 • Dessert-Embelsira
 • Fruits-Fruta
 • Keshilla Praktike
 • More
 • Drinks-Pijet
 • International


 •   
  Pastry-Brumera
  Biscuits
  Buke Misri
  Byrek me domate dhe salmon
  Byrek me kos dhe vezŰ
  Byrek me kos dhe vezŰ.
  Fasulesh me salcŰ
  Gatimi i bukŰs
  Kulaci tipik shqiptar
  Lakror me miell misri
  MACARONADA
  MACARONIA ME VOUTYRO
  MACARONIA ME VOUTYRO
  Pastišo me djathŰ (pastice)
  Pastišo me kime (pastice)
  Pastišo pikante me patate tŰ furrŰs (pastice)
  PASTITSO MAKARONIA ME FETA (pastice)
  Petulla
  Petulla me kos
  Petulla me maja
  Petulla te mbushura
  Petulla te mbushura
  Pilaf me zarzavate
  Pizza Dough
  Qofte me uje te thart:
  Qofte tŰ fŰrguara
  Qofte tŰ mbushura me bizele
  Role me petŰ
  Sallate me patate dhe lulelake
  Sheqerpare
  Spageti me drithera dhe qepe te njoma
  Sprouted Wheat Bread
  Sprouted Wheat Bread
  Sprouted Wheat Bread
  Sprouted Wheat Bread
  Toptha patatesh me ereza
  Trahana
  Trahana

  Pastišo me kime (pastice)
  PŰr 4-5 persona duhen:
  Makarona
  djathe
  kime
  yndyre
  gjalpe
  qumesht
  djathe te bardhe ose kaškavall


  PŰrgatitja:
  Makaronat ziejne nje lloj si per pastišo me djathe, kullohen, shpelahen, kullohen perseri mire dhe hidhen ne tave; perzihen me kime, shtrohen ne tave te lyer me yndyre, rrafshohen dhe mbulohen me salce t ebardhe e pergatitur me miell te kaudisur me gjalpe dhe qumesht. Siper sperkatet me gjalpe dhe sipas deshires me djathe te bardhe ose kaškavall. Piqet ne furre per 25-30 minuta dhe ndahet ne copa. Kima pergatitet si per byrek me pete te ziera.

  | Sign In

  albatlanta.com