(  0) ALBATLANTA - Albanian Community of Atlanta (since 1995)
Enter your email address to join our mailing list:
Mahatma Gandi: " Pėrvuajtja e njė ithtari tė Satyagraha-sė nuk njeh kufi Ai nuk e lė t'i ikė asnjė rast pėr barazim miqėsor dhe nuk pengohet nėse dikush e quan frikacak Pėr kėtė arsye ai ėshtė i sjellshėm ndaj kujtdo dhe tėrheq dhe fiton vėmendjen e botės pėr ēėshtjen e tij" 
Aristoteli:
"Ėshtė mjeshtėri e rrallė tė zemėrohesh me personin e duhur, nė masė tė duhur, nė kohė tė duhur, pėr arsyen tė duhur dhe nė mėnyrėn e duhur." 


Biblioteka Virtuale

Copyright AlbAtlanta @ 1995-2018